.::. Nakliyat Soru ve Cevapları .::.

 

 

 

Taşımacılık fiyatları belirlenirken eşyanın yoğunluğu, eşya asansörünün olup olmayacağı, taşınacağı mesafe, bulunduğunuz evin kaçıncı katta olduğu ve yeni taşınılacak evin kaçıncı katta olduğu, eşyaların toplanma durumu gibi ek hizmetler fiyat miktarını belirlemede önemli kıstaslardır.
Elbette ki hemen her sektörde olduğu gibi nakliyat sektöründe de sigorta yaptırmak beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Özellikle herhangi bir hasar söz konusu olduğunda bu hasarların telafi edilmesi bu sayede mümkün olacaktır. Şayet nakliyat hizmeti alırken sigorta yaptırmayı istemiyorsanız; bu durumun bir yasal zorunluluğu da bulunmamaktadır. Yani sigorta yaptırıp yaptırmamak tamamen müşterinin tercihine kalmış bir durumdur.
Eşyaların paketleme hizmeti tamamen nakliye şirketi ile nasıl anlaştığınıza göre değişiklik gösterir. Paketleme hizmeti nakliye şirketi ile görüşülmediği taktirde standart evden eve nakliyat hizmeti geçerli sayılmaktadır ki böyle bir durumda mutfak eşyaları ve ev testilleri sizin tarafınızdan paketlenir. Kaba eşyalar ve mobilyaların tamamı nakliye şirketi tarafından demonte edilerek taşınır.
Taşınma işlemlinde ilk olarak keşif yapılması gerekiyor. Keşif yapmak sayesinde eşyaların nasıl ve nereden taşınacağı gibi sorular da yanıtlarını buluyor. İkinci aşamada eşyaların kolilenmesi aşaması yer alıyor. Sonrasında eşyaların araçlara yerleştirilmesi daha sonra da eşyaların yeni adreslerine taşınması işlemi yer alıyor. Son olarak şayet montajı yapılacak olan eşyalar varsa bu eşyaların yeni adreste montajlarının yapılması aşaması yer alıyor.
Asansörümüz var. Asansörlü taşınma ile asansörsüz taşınma arasında fiyat farkı vardır. Yani asansörlü taşınma ücreti, asansörsüz taşınmaya göre daha pahalıdır. Fakat; Asansör yüksek katlı yapılara kısa sürede eşyalarınızı taşımaya yardımcı olur. Eşyalarınız indirilirken veya çıkarılırken zarar görmez.
Evet ekiplerimizde marangoz, mobilya ustası, elektrikçi, tesisatçı personellerimiz mevcuttur. Bütün eşyalarınızın montajı kurulumu ve tamiri konusunda hizmetlerimiz mevcuttur. Nakliye çalışması aşamasında avizeleriniz, perdeleriniz, storlarınız sökümü, montaj ve kurulumu tarafımızca özenle yapılır.

ARA

WHATSAPP